Obsah fóra www.netintra.cz www.netintra.cz
Vítejte na fóru občanského sdružení NETINTRA Moravský Písek

FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

5GHz

odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.netintra.cz -> Připojení naší sítě do internetu
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Božek
Kecka

PříspěvekZaslal: 29. 10. 2006, 18:40    Předmět: 5GHz Odpovědět s citátem

Prosím, můžete mi zdůvodnit, proč jsou uživatelé připojení 5GHz zvýhodňováni rychlostí připojení 2048kbit/1024kbit Question

Děkuji
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Roman
admin

PříspěvekZaslal: 29. 10. 2006, 19:31    Předmět: Re: 5GHz Odpovědět s citátem

Božek napsal:
Prosím, můžete mi zdůvodnit, proč jsou uživatelé připojení 5GHz zvýhodňováni rychlostí připojení 2048kbit/1024kbit Question

Děkuji

Není to zvýhodnění. Uživatelé 2.4GHz linek jsou omezeni možnostmi technologie v tomto pásmu.
A je škoda nevyužít potenciál 5GHz pásma a řezat rychlost stejně jako na 2.4.
To že je to za stejný peníz, s tím nemá samo sdružení nic moc společného, je to taková moje malá rebelie, která by měla motivovat uživatele, kteří přetěžují 2.4GHz pásmo, aby přešli na 5GHz.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Božek
Kecka

PříspěvekZaslal: 29. 10. 2006, 19:50    Předmět: Re: 5GHz Odpovědět s citátem

Roman napsal:
Božek napsal:

Děkuji

Není to zvýhodnění. Uživatelé 2.4GHz linek jsou omezeni možnostmi technologie v tomto pásmu.
To že je to za stejný peníz, s tím nemá samo sdružení nic moc společného, je to taková moje malá rebelie, která by měla motivovat uživatele, kteří přetěžují 2.4GHz pásmo, aby přešli na 5GHz.

Romane, děkuji za odpověď. Takže je snaha sdružení, aby uživatelé přešli na 5GHz. Ovšem v mém případě je vůbec reálné, abych přecházel na 5GHz? Mohu vůbec počítat, že při pořízení zařízení na příjem 5Ghz budu mít kvalitní příjem na internet? Je to možné zjistit zkouškou před pořízením tohoto zařízeníQuestion
Roman
admin

PříspěvekZaslal: 29. 10. 2006, 20:45    Předmět: Re: 5GHz Odpovědět s citátem

Božek napsal:
Roman napsal:
Božek napsal:

Děkuji

Romane, děkuji za odpověď. Takže je snaha sdružení, aby uživatelé přešli na 5GHz. Ovšem v mém případě je vůbec reálné, abych přecházel na 5GHz? Mohu vůbec počítat, že při pořízení zařízení na příjem 5Ghz budu mít kvalitní příjem na internet? Je to možné zjistit zkouškou před pořízením tohoto zařízeníQuestion

Ne, primárně je snaha dělat hlavně nové přípojky v zatím nezarušeném pásmu. Pak teprv přechod 2.4GHz klientů, které "pomalá" 1mbit linka "tlačí" (nechápu to, mám pro sebe k dispozici 8mbit linku, ale za týden nestahnu ani půl CD Smile)

Nemyslím, že s "trafikem", který generuješ by sis výrazně pomohl.
Na webovkách není rozdíl mezi 1mbitem a 2mbitem tak markantní, download ti jinak jede slušně, na upload si sice občas stěžuješ, ale až na ty občasné "výkyvy" máš upload 560kbit...

Podtrženo, sečteno - s intenzitou s jakou síť používáš je pořízení 5GHz sady, jen proto že ostatní mají za stejný paušál 2x vyšší rychlost, zbytečná investice. Ale jestli potřebuješ utopit 4 litry, směle do toho!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Božek
Kecka

PříspěvekZaslal: 29. 10. 2006, 21:10    Předmět: Re: 5GHz Odpovědět s citátem

Roman napsal:
Božek napsal:
Roman napsal:
Božek napsal:

Děkuji

Ne, primárně je snaha dělat hlavně nové přípojky v zatím nezarušeném pásmu. Pak teprv přechod 2.4GHz klientů, které "pomalá" 1mbit linka "tlačí" (nechápu to, mám pro sebe k dispozici 8mbit linku, ale za týden nestahnu ani půl CD Smile)

Na webovkách není rozdíl mezi 1mbitem a 2mbitem tak markantní, download ti jinak jede slušně, na upload si sice občas stěžuješ, ale až na ty občasné "výkyvy" máš upload 560kbit...

Podtrženo, sečteno - s intenzitou s jakou síť používáš je pořízení 5GHz sady, jen proto že ostatní mají za stejný paušál 2x vyšší rychlost, zbytečná investice. Ale jestli potřebuješ utopit 4 litry, směle do toho!

Děkuji Romane za Tvoje posouzení kvality mého připojení. Nemohu se ale smířit s tím, že někdy nemám téměř žádný UPload. Download mi zcela vyhovuje a je dostačující. Myslel jsem, že při připojení na 5GHz se vyřeší můj problém s UPloadem. A právě při brouzdání internetem potřebuji kvalitní Upload. Např. "www.microsoft.cz", kdy potřebují jejich stránky odesílání informací o mém počítači. Ale třeba i pro odesílání pošty. Jsou dny, kdy nemohu vůbec přes SMTP poslat poštu. Jak přes smtp.netintra.cz tak přes třeba smtp.netopen.cz.
Roman
admin

PříspěvekZaslal: 29. 10. 2006, 21:38    Předmět: Re: 5GHz Odpovědět s citátem

Božek napsal:
...Ale třeba i pro odesílání pošty. Jsou dny, kdy nemohu vůbec přes SMTP poslat poštu. Jak přes smtp.netintra.cz tak přes třeba smtp.netopen.cz...

Technická poznámka:
smtp.netintra.cz je z dob kdy jsme neměli svůj fyzický smtp server a je to přesměrování na server Sloane.
smtp.netopen.cz bylo přesměrování po přechodu na optiku, taktéž server Sloane.
Skutečný smtp server je mail.netintra.cz, je přímo u nás a je nejblíž.
Božek
Kecka

PříspěvekZaslal: 29. 10. 2006, 21:49    Předmět: Re: 5GHz Odpovědět s citátem

Roman napsal:
Božek napsal:
...Ale třeba i pro odesílání pošty. Jsou dny, kdy nemohu vůbec přes SMTP poslat poštu. Jak přes smtp.netintra.cz tak přes třeba smtp.netopen.cz...

Technická poznámka:
smtp.netintra.cz je z dob kdy jsme neměli svůj fyzický smtp server a je to přesměrování na server Sloane.
smtp.netopen.cz bylo přesměrování po přechodu na optiku, taktéž server Sloane.
Skutečný smtp server je mail.netintra.cz, je přímo u nás a je nejblíž.

Díky, už jsem nastavil mail.netintra.cz. Snad to bude lepší Very Happy Díky. A co E-mail netintra.cz Question Kdy bude stránka pro registraci přes rozhraní www Question
Božek
Kecka

PříspěvekZaslal: 29. 10. 2006, 22:23    Předmět: Re: 5GHz Odpovědět s citátem

citace:
Na webovkách není rozdíl mezi 1mbitem a 2mbitem tak markantní,

... ano na webovkách se mně rozdíl výrazně nezmění (DowLoad). Ale pokud nemám na web odezvu (Upload), tak ani to brouzdání není slavné. Myslím, že pro rychlé brouzdání na síti internet je velmi důležitý Upload (cookie apod.) Nebo se pletu?
Roman
admin

PříspěvekZaslal: 29. 10. 2006, 23:19    Předmět: Re: 5GHz Odpovědět s citátem

Božek napsal:

Díky, už jsem nastavil mail.netintra.cz. Snad to bude lepší Very Happy Díky. A co E-mail netintra.cz Question Kdy bude stránka pro registraci přes rozhraní www Question

Je to v plánu, ale nemá to kdo udělat... krom sítě nestíhám ani vlastní práci a to už zase začínám občas upravovat stránky sítě, protože mě s..e, že jsou tam neaktuální informace... ví bůh, chtěl bych co nejdřív, ale je to fakt jen přání.

Božek napsal:
citace:
Na webovkách není rozdíl mezi 1mbitem a 2mbitem tak markantní,

... ano na webovkách se mně rozdíl výrazně nezmění (DowLoad). Ale pokud nemám na web odezvu (Upload), tak ani to brouzdání není slavné. Myslím, že pro rychlé brouzdání na síti internet je velmi důležitý Upload (cookie apod.) Nebo se pletu?

No, na běh stránek, na které nepotřebuješ nic odesílat, tak ani ne. Nemyslím, že by to půlmego uploadu nestačilo, no a nevěřím, že ti to zakolísá tak, že máš dočasně míň než 64kbit. I tak by ta 64ka mohla vadit spíš jen při posílání pošty.
Co se týče cookies, jde o pár desítek bajtů na stránku...
MVlasic
Běžný uživatel

PříspěvekZaslal: 13. 10. 2010, 20:58    Předmět: Odpovědět s citátem

Zdarec chtel sem se optat predelavka z pasma 2.4GHz na 5GHz jak sem se docet stoji kompletne se vsim 4 litry nebo se cena pohnula??dik za odpoved.
Roman
admin

PříspěvekZaslal: 13. 10. 2010, 22:20    Předmět: Odpovědět s citátem

Jestli chceš zavést net až do maštale tak jo.
Cena zařízení se pohybuje kolem 2.000,-
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra www.netintra.cz -> Připojení naší sítě do internetu Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Přejdi na: